İklim değişikliği ile etkin mücadele

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa ve Türkiye’nin iklim krizinden en çok etkilenecek coğrafyalardan biri olması nedeniyle muhtemel bir krize karşı Bursa İklim Değişikliği İşbirliği Deklarasyonu hazırladı. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kentteki tüm kurum ve kuruluşlar, iklim değişikliğine karşı etkin mücadele sergilemek için deklarasyona imza attı.

Bursa’da iklim değişikliği ile mücadele konusunda örnek adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, bu mücadeleyi toplumun geneline yaymak için düğmeye bastı. Bursa’daki tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, iş dünyası, akademik ve meslek odalarının da katılımıyla, etkin mücadele sergilenmesi amacıyla, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa İklim Değişikliği İşbirliği Deklarasyonu hazırlandı. Bursa’nın geleceğe sağlıklı şekilde taşınması amacıyla hazırlanan deklarasyon, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen toplantı ile kamuoyuna duyuruldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Erol TÜRKÜN ve Bölge Müdürümüz Tayfun SELEN beylerin katıldığı toplantıda, Bursa Valisi Yakup CANBOLAT bey de Türkiye’nin küresel iklim değişikliğinin potansiyel etkileri açısından risk grubu ülkeler arasında yer aldığını vurguladı.