Başkandan Mesaj

Yenilenen sitemizle ‘merhaba’

 

Değerli sanayicilerimiz; Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (TOSAB) yenilenen web sitesiyle sizlere ulaşmanın memnuniyetini yaşıyorum.

TOSAB, bölgemizde yatırımı olan ve yatırım planı olan sanayicilerimiz için kanunların ve yönetmeliklerin verdiği görev, yetki ve sorumluluklar çerçevesinde faaliyetlerini yürütmektedir. Yönetim Kurulumuz ve Bölge Müdürlüğümüz, müteşebbislerimizin karşılaştığı sorunların çözümü için özveri ile çalışmaktadır.

 

***

 

TOSAB havası ve suyu daha temiz bir Bursa için kurulmuş Organize Sanayi Bölgesidir. Sloganımız ve hedefimiz; “Her daim daha temiz bir BURSA için TOSAB’dır”.

Bursa’nın İpek Yolu üzerinde önemli bir durak olması, ipekböcekçiliğinin ve dolayısı ile dokumacılığın önemini tarih boyunca artırmıştır. Öyle ki; Bursa hala dünya da tekstil ürünleri ile anılan bir kenttir. Bursa da üretilen ve istenilen renk ve özellik kazandırılan kumaşlar, hem iç hem de dış piyasaya arz edilmektedir.

Bilindiği gibi TOSAB, Bursa’nın farklı bölgelerinde dağınık vaziyette faaliyet gösteren ve çoğunlukla yerleşim alanlarında kaldığı için genişleme fırsatı kalmayan tekstil boyahanelerini bir araya toplamak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim koşullarını sağlamak düşüncesinden doğdu ve bugünler geldi.

2005 yılında oluşturulan ilk müteşebbis heyetimizden bugüne kadar, bölgemizin kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımız, yaptıkları çalışmalar ile TOSAB’ı yatırımcılar için her geçen gün daha cazip hale getirdiler.

 

***

 

Yeri gelmişken bölgemizin fiziki koşullarından bahsetmek istiyorum.

TOSAB; Bursa İzmir yolu üzerinde, Badırga Mahallesi’nde, yaklaşık 2 milyon metrekarelik bir alanda örnek bir Organize Sanayi Bölgesidir.

Bölgemizde tüm alt yapı çalışmalarını tamamladık ve yatırıma hazır hale getirdik.

Kanalizasyon, içme ve kullanma suyu, elektrik ve doğalgaz hatları yatırımcılarımızın emrine sunuldu. Arıtma tesisi ve bölge içi yol çalışmalarımız da devam etmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir’e eşit uzaklıkta olan bölgemiz; Gemlik, Mudanya ve Bandırma limanlarına, Yenişehir ve Sabiha Gökçen havalimanlarına ve İstanbul – İzmir otoyoluna yakınlığı ile yatırımcılar için uygun bir lokasyonda yer almaktadır.

Sorumluğunun bilincinde olan yetkin personelimiz, parsel sahipleri ve yeni yatırımcılarımız için özveri ile hizmet vermektedir.

 

***

 

Son olarak, TOSAB için geçmişten günümüze emeği geçen üyelerimiz, sürece katkı koyan bürokratlarımız ve belediye başkanlarımızın destek ve çabaları için teşekkür ederim. TOSAB’ın ülkemizin planlı sanayileşmesine olumlu yönde katlı sunan örnek bir İhtisas OSB olmasında bu çalışmaların büyük payı var.

Bugün görevde olan yönetim kurulu olarak, teslim aldığımız bayrağı bir adım daha öne taşımanın gurunu yaşıyoruz.  Önümüzdeki süreçteki hedefimiz elbirliği ile  bölgemizi cazip bir yatırım alanına dönüştürmektir.

 

Erol Türkün

TOSAB

Yönetim Kurulu Başkanı